Canlı Borsa

Kayıtlı İstihdamın Artırılması Projesi kapsamında 316 milyon euroluk destek

02.06.2020 17:38 Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Dünya Bankası`ndan Türkiye`de kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik olarak 25 yıl vadeli 316 milyon euroluk kredi sağladı.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre,  Türkiye'de kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik olarak Türkiye Kalkınma ve  Yatırım Bankası ile Dünya Bankası arasında kredi anlaşması imzalandı.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop ve  Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame tarafından imzalanan ve  Hazine garantörlüğünde toplamda 316 milyon euroluk kredi kullandırımını içeren  Kayıtlı İstihdamın Artırılması Projesi, iki bankanın birlikte belirlediği 24 ilde  faaliyet gösteren firmaların kayıtlı istihdam fırsatlarını artırmayı hedefliyor.

Projeyle işlerini büyütmek ve geliştirmek isteyen özel sektör  işletmelerine finansal kaynağa ve becerilere erişim imkanı sağlanması ve kayıtlı  istihdam yaratma koşullarının iyileştirilmesi amaçlanıyor.  

"PROJE, TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası  Genel Müdürü İbrahim Öztop, dünyaca ekonomik olarak zorluklar yaşanılan bu  dönemde istihdamı artırmaya yönelik kaynağın sürdürülebilir ekonomik büyüme için  önemine dikkati çekerek, kredinin bir kısmını büyük işletmelere, bir kısmını da  aracı finans kuruluşları üzerinden KOBİ'lere kullandıracaklarını belirtti.

Kredi kullandırımında bankanın, Dünya Bankası standartlarına uyumlu  Çevresel ve Sosyal Yönetim Çerçevesi'nin esas alınacağını belirten Öztop,  "Kayıtlı İstihdamın Artırılması Projesi'nde hem kredi kullanacak firmalara hem de  aracı finans kuruluşlarına teknik destek amacıyla eğitim sağlayacağız. Krediyi  kullanacak müşterilerin yönetim becerilerini ve krediyi kullandıracak  kuruluşların kurumsal kapasitelerini geliştirmek amacıyla danışmanlıklar  sunacağız." ifadelerini kullandı.

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame ise "Dünya  Bankası olarak, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile belirlediğimiz illerde  faaliyet gösteren firmaların Türkiye'de istihdam yaratma koşullarını geliştirecek  olan Kayıtlı İstihdamın Arttırılması Projesi'ne destek vermekten son derece  memnunuz.  Bu proje, hedeflediğimiz bölgelerde tüm vatandaşlara ve Türkiye  ekonomisine katkı sağlayacak." değerlendirmesinde bulundu.

Canlı Borsa
118.399 18:05
Değişim :  0,00% |  0,00
Önceki Kapanış :  118.399  
En Yüksek
0
En Düşük
0
Açılış: 0
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Dow Jones DJIC 26.086 0,04  
Nasdaq CCO 10.391 -2,13  
Xetra DAX DAX 12.800 1,32  
IPC MXX 36.389 -0,21  
Shanghai Composite SHCOMP 3.418 -0,73  
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--435--//-//192.168.116.194--//-//0 sn-(14.07.2020 10:08:31-14.07.2020 10:08:31)