VOLKSWAGEN DOGUS FINANS BASVURU DEGERLENDIRME KAPASITESINI %25 ARTTIRDI- BASIN ACIKLAMASI

07.03.2016 11:03
KURULUSTAN KONUYA ILISKIN YAPILAN BASIN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

VOLKSWAGEN DOGUS FINANS, EXPERIAN POWERCURVE STRATEGY MANAGEMENT FOR ORIGINATIONS ILE BASVURULARIN %50’SINI OTOMATIK OLARAK KARARA BAGLAYARAK VE MEVCUT KAYNAKLARDA DEGISIKLIK YAPMAYARAK DAHA FAZLA MIKTARDA BASVURUYU DEGERLENDIRMEYE BASLADI. EXPERIAN, VOLKSWAGEN DOGUS FINANS’IN KREDI PORTFOYLERINDE KULLANILAN SUREC, SISTEM, ARAC VE STRATEJILERIN DAHIL OLDUGU MEVCUT TUM KREDI RISK YONETIM UYGULAMALARININ TAHSIS PROSEDURLERININ, VERI TABANI VE STRATEJI KARAR AGACLARININ ANALIZINI GERCEKLESTIRMESIYLE VOLKSWAGEN DOGUS FINANS, KAYNAKLARINI ARTIRMADAN BASVURU DEGERLENDIRME KAPASITESINI %25 ORANINDA ARTTIRDI. BUNA ILAVETEN, COZUMU KULLANMAYA BASLADIKTAN 16 AY SONRA VOLKSWAGEN DOGUS FINANS’IN OTOMATIK DEGERLENDIRILEN BASVURULARDAKI SORUNLU KREDI ORANI SADECE %0.1 SEVIYESINDE GERCEKLESTI.

VOLKSWAGEN DOGUS FINANS OPERASYON VE KREDI DEGERLENDIRME MUDURU ESRA ACARUSAGI, AMACLARININ, IT BAGIMLILIGINI EN AZA INDIRMEK VE MEVCUT KAYNAKLARI ARTIRMADAN DAHA FAZLA BASVURUYU ISLEME ALMAK OLDUGUNU SOYLEDI VE SOZLERINE DEVAM ETTI ‘POWER CURVE STRATEGY MANAGEMENT FOR ORIGINATIONS COZUMUNU UYGULAMAYA BASLADIKTAN BIR SENE SONRA HEDEFLERIMIZI ASMAKLA KALMADIK, AYNI ZAMANDA MUSTERI MEMNUNIYETINI VE VERIMLILIGIMIZI DE ARTTIRDIK’.

EXPERIAN DOGU AVRUPA, TURKIYE VE ORTA DOGU BOLGE BASKANI CENKER OZHELVACI, KONUYLA

ILGILI YAPTIGI ACIKLAMADA, ‘EXPERIAN,VOLKSWAGEN DOGUS FINANS’IN KREDI PORTFOYLERINDE KULLANILAN SURECLER, SISTEMLER,ARACLAR VE STRATEJILER DAHIL OLMAK UZERE MEVCUT TUM KREDI RISK YONETIMI UYGULAMALARININ, TAHSIS PROSEDURLERININ, VERI TABANI VE STRATEJI KARAR AGACLARININ ANALIZINI GERCEKLESTIRDI. STRATEJI DEGISIKLIKLERININ HIZLI YAPILMASINA OLANAK TANIYARAK, SIRKETLERIN DINAMIK PAZAR KOSULLARINA DAHA HIZLI YANIT VERMELERI VE DEGISEN DUZENLEMELERE UYUM SAGLAMALARI ICIN DESTEGIMIZI SURDURMEYE DEVAM EDECEGIZ’ DEDI.


VOLKSWAGEN DOGUS FINANS, BASVURU SAHIBININ RISKINI, BORCLULUK DURUMUNU VE KARLILIGINI, BASVURU SAHIBININ VERILERINI KULLANARAK DAHA ETKIN DEGERLENDIRMEYE BASLADI. BOYLECE MUSTERILERE EN UYGUN KREDIYI VE HIZMETLERI ONERIRKEN, KARAR ALMA SURELERINI KISALTMIS OLDU.

VOLKSWAGENDOGUS FINANS

TURKIYE’NIN ONCUTUKETICI FINANSMANSIRKETI OLAN VOLKSWAGEN DOGUS FINANS, AYNIZAMANDA COK ULUSLUBIR FINANS GRUBUNUNDA PARCASIDIR.YILDA150.000’INUZERINDE BASVURUDEGERLENDIRMESIYAPAN VOLKSWAGEN DOGUS FINANS, 1.9 MILYAREURO DEGERINDEKREDI PORTFOYUYONETMEKTEDIR.


EXPERIAN
DUNYANIN LIDER BILGI HIZMETLERI SIRKETI EXPERIAN, ULUSLARARASI ALANDAKI MUSTERILERINE VERI VE ANALITIK ARACLAR SUNAR. EXPERIAN SIRKETLER GRUBU, SIRKETLERE KREDI RISK YONETIMI, SAHTECILIGIN ONLENMESI, PAZARLAMA TEKLIFLERININ HEDEFLENMESI VE KARARLARIN OTOMATIZE EDILMESI KONULARINDA YARDIMCI OLUR. EXPERIAN AYNI ZAMANDA BIREYLERIN KREDI NOTLARINI VE RAPORLARINI KONTROL EDEBILMELERI, KENDILERINI KIMLIK HIRSIZLIGINA KARSI KORUMALARI KONUSUNDA DA HIZMET SUNAR. 2015’TE EXPERIAN, FORBES DERGISI TARAFINDAN ‘DUNYANIN EN INOVATIF SIRKETLERINDEN BIRI’ OLARAK ACIKLANDI.
Canlı Borsa
2.556 13:02
Değişim :  1,05% |  26,58
Önceki Kapanış :  2.529  
En Yüksek
2.561
En Düşük
2.544
Açılış: 2.545
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Dow Jones DJIC 31.438 -0,20  
Nasdaq CCO 11.525 -0,72  
Xetra DAX DAX 13.186 0,52  
IPC MXX 48.295 1,16  
Shanghai Composite SHCOMP 3.409 0,89  
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--1867--//-//192.168.116.195--//-//0 sn-(28.06.2022 13:18:48-28.06.2022 13:18:48)