***MZHLD*** MAZHAR ZORLU HOLDİNG A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama

26.06.2018 17:46
***MZHLD*** MAZHAR ZORLU HOLDİNG A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
YOKTUR
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

 
Sayın,
 
Merhum Rahmetli Mazhar Zorlu'nun kuruculuğunda, 60 yıldır plastik boru ve ek parça üretimini kaliteden ödün vermeden ve kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştiren, aynı zamanda ürünlerini yurt içi ve yurtdışına satış ve pazarlamasını yapan Şirketlerimiz sektörde Halka açık ve Borsa'da işlem gören tek şirkettir.
Merkezi İzmir'de olup,  Beş ayrı Bölge Müdürlüğü iç-dış taşeronluklar dahil olmak üzere yedi yüz kişiye yakın istihdamı ve 2000'e yakın Bayi profili ile Şirketlerimiz sektörde öncü olarak yer almaktadır.  ISO 9001 Kalite Standartları belgesini alan ilk şirket olmanın yanı sıra, uzun yıllardır Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri belgesine de sahip şirketlerimiz sürekli denetlenerek söz konusu sistem gerekliliklerini eksiksiz yerine getirmektedir.
Şirketlerimiz Vergi Usul Kanunu kapsamında yılda en az beş kez Yeminli Mali Müşavirlerce verilen Tam Tasdik hizmeti ve Sermaye Piyasası Kanunu ve Bağımsız Denetim Raporlama Yükümlülüğü kapsamında da yılda en az iki kez lisanslı denetim şirketi tarafından denetlenmektedir.
Mazhar Zorlu Holding Grubu şirketlerince imzalanmış bulunan Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi şartlarının tarafımızdan kaynaklanmayan koşullarla neticelendirilmemiş olması dolayısıyla, uzun bir süredir oldukça zor koşullarla karşı karşıya kalınmış olup, tüm olumsuzluklara rağmen üstün bir mücadele verilmiştir.
19 Nisan 2018 tarihinde Halka açık Borsa'da işlem gören şirketlerimizi ve hatta ortağı olmadığım İlişkili Şirketleri dahi kapsayan bir mahkeme kararı ile emsali görülmemiş bir gerekçeyle, mesnetsiz bir cebri icra ile karşı karşıya kalınmıştır. İtibarımız, çalışanlarımızın özverili gayreti, bayilerimizin sonsuz desteği ve yatırımcılarımızın verdiği güvenle bu süreçte, hukukun üstünlüğüne olan inancımızı koruyarak gerekli itirazlarımız hukuki yolla yapılmış ve etiksiz, usulsüz ve haksız olarak yapılan icraya ilişkin haciz uygulaması yine hukuki yollar kullanılarak kaldırılmıştır, hukuki süreç devam etmektedir.
2007 yılından bu yana Gelir İdaresine beyan ettiğimiz her Kurumlar Vergisi Beyannamesi ekinde Şirketlerimizin ilişkili gerçek kişi ve/veya  ilişkili kurum kapsamında Transfer Fiyatlandırması Yoluyla Örtülü Kazanç Aktarımı, emsallere uygun olmayan tek bir alım, satım veya kazancın olmadığı Tam Tasdik firmalarının onayı ile beyan edilmiştir.   Kazancın tamamına yakını ile yapılandırma kapsamındaki Kamu borç ödemeleri gerçekleştirilmiş olup, bunun dışında makine revizyonları gerçekleştirilerek yatırım planlamaları yapılmaktadır.
Bunun yanında yine sektörde bir ilk ve tek olan, plastik üretiminin mesleki eğitim ve öğretim sistemi projesi ile güçlendirilmesine yönelik plastik teknolojisinin üst düzey otomasyonla gerçekleştiği Kuruculuğunu yapmış olduğumuz Mazhar Zorlu Endüstri ve Meslek lisesinde, sektöre nitelikli mühendis ve meslek mensubu yetiştirilmekte olup, nitekim okulumuz "Bulut Veri Tabanı Kullanan Endüstri 4.0 Eğitim Setinin Tasarımı, Yazılımı ve Uygulaması" projesi ile Tübitak tarafından 1.'lik Ödülü almıştır.
Şirketlerimizin faaliyetleri tek bir istihdam azaltmadan, bir önceki yılın, açıklanan satış ve hasılat rakamlarının üzerinde hedeflerle durmaksızın devam etmekte olup, Yönetim Kuruluna bağlı tüm organizasyonlarla, finansal yapılanmamız, Bilgi Sistemlerindeki revizyonumuz ve Kurumsal Yönetim İlkelerini gerçekleştirmek adına hızla devam eden çalışmalarımız akabinde ivedilikle bir üst Pazara çıkmak için gereken önem ve gayreti göstermekteyiz. Kurumsal Organizasyon içinde çekirdek çalışma grupları ile Dijitalleşme, İnovasyon ve Yazılım Projeksiyonları vb. her alanda iş süreçlerinde iyileştirilmeyi gerçekleştirmekteyiz.
Bilindiği üzere, Yakın İzleme pazarındaki Yatırımcı İlişkileri Birimi bulundurma zorunluluğu olmasa dahi, şirketlerimizde Sermaye Piyasaları, İç Denetim ve Kontrol ve Finansal Raporlama sorumluluklarını gerçekleştiren birimimiz aynı zamanda lisanslı personeli ile Yatırımcı İlişkileri hizmetini sunmakta ayrıca, her konuda telefon ve mail yoluyla yatırımcısına şeffaf olarak açıklamalarda bulunmaktadır.
Şirketimizin Kurumsal Yönetim ilkeleri gereğince gösterdiği gayret ve hedeflerin, hukuki süreçler karşısında verilen mücadelelerin tarafınızca bilinmesi ve birtakım sosyal platformlarda şirketimizin gerçekleriyle örtüşmeyecek şekilde yaratılan algılar ve haksızlıklara prim verilmemesi hususunu önemle arz ederim.
Saygılarımla
 
KEMAL ZORLU
YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE MURAHHAS AZA
                                  
 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/690471


BIST

Canlı Borsa
2.529 18:05
Değişim :  0,00% |  0,00
Önceki Kapanış :  2.529  
En Yüksek
2.549
En Düşük
2.483
Açılış: 2.539
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Dow Jones DJIC 31.438 -0,20  
Nasdaq CCO 11.525 -0,72  
Xetra DAX DAX 13.186 0,52  
IPC MXX 48.295 1,16  
Shanghai Composite SHCOMP 3.361 -0,53  
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--337--//-//192.168.116.193--//-//0 sn-(28.06.2022 05:47:28-28.06.2022 05:47:28)