***KONTR*** KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

07.02.2022 18:30
***KONTR*** KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Kontrolmatik ve Escar Güçlerini Birleştiriyor Günümüz dünyasında çevreci yaklaşımların ve küresel ısınmaya karşı hassasiyetin dünya genelinde artmasının yanı sıra fosil yakıtların çevreye verdikleri zararlar ve bu kaynakların sınırlı olması gibi etmenler, elektrikli araç teknolojilerine yatırımın hızla artmasına ve elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşmasına destek olmaktadır. Enerji ve Teknoloji alanında stratejik çözümler sunan şirketimizin, potansiyeli yüksek, teknoloji odaklı yatırım politikası çerçevesinde başlattığı enerji depolama sistemleri yatırımıyla, Avrupa'nın Yeşil Mutabakat eylem planında birinci sırada yer alan karbon salınımı ve küresel ısınma gibi konularda çevreye verilen zararı azaltma yönünde çözümler sunacak olan Kontrolmatik Teknoloji, yenilenebilir enerji kaynaklarının enerji üretiminde daha çok ön plana çıkması yönündeki hedefini, önümüzdeki dönemde hızlı gelişimine devam etmesini ve kullanımının giderek yaygınlaşmasını beklediği, yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaşmasının önemli bir unsuru olan, "Elektrikli araç kiralama ve paylaşım teknolojileri" konusunda yapacağı yatırımla devam ettirmeyi planlamaktadır. Bizleri daha ileri taşıyacağına inandığımız bu yatırımda, fark yaratan çözüm odaklı hizmet anlayışı, yüksek müşteri sadakati ve uzmanlık gerektiren iş yapma modeliyle 20 yıldır filo kiralama sektörünün öncülerinden Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. ile güç birliği yaparak birlikte "Elektrikli araç kiralama ve paylaşım teknolojileri" konusunda faaliyette bulunmak üzere "Mint Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş." ünvanlı bir Şirketin 20 Milyon TL sermaye ve %40 Kontrolmatik  %40 Escar ortaklığı ile kurulması Yönetim Kurul'umuzca kararlaştırılmıştır. Bu yeni girişimimizle ülkemizin bu alandaki teknolojik gelişimine katkı sunulması ve elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması hedeflenmektedir. Kamuoyuna ve yatırımcılara saygıyla duyurulur.
http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/999967


BIST
Canlı Borsa
2.444 18:05
Değişim :  1,60% |  38,41
Önceki Kapanış :  2.405  
En Yüksek
2.453
En Düşük
2.400
Açılış: 2.409
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Dow Jones DJIC 30.775 -0,82  
Nasdaq CCO 11.029 -1,33  
Xetra DAX DAX 12.813 0,23  
IPC MXX 47.524 -1,12  
Shanghai Composite SHCOMP 3.388 -0,32  
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--384--//-//192.168.116.192--//-//0 sn-(03.07.2022 17:58:37-03.07.2022 17:58:37)