Canlı Borsa

TÜSİAD`dan `Körfez Ağı` ziyareti

14.03.2018 17:04 Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Körfez Ağı ilk ziyaretini 11-13 Mart`ta Dubai ve Bahreyn’e düzenledi.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) açıklamasına göre, Türkiye’nin Körfez ülkeleriyle karşılıklı  ticaret ve yatırım ilişkilerine katkıda bulunmak amacıyla 2017 yılında kurulan  TÜSİAD Körfez Ağı ilk ziyaretini 11-13 Mart'ta Dubai ve Bahreyn’e düzenledi.
 
TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası,  TÜSİAD Körfez Ağı Başkanı Bilgün Gürkan ve TÜSİAD Küresel Ekonomik İlişkiler  Direktörü Tamer Şen’den oluşan heyet, ziyaret kapsamında, Dubai ve Bahreyn’de  Türk diplomatik misyonu, Dubai Ticaret ve Sanayi Odası, Jebel Ali Serbest  Bölgesi, Türk İş Konseyi, Dubai Uluslararası Finans Merkezi, Bahreyn Ticaret ve  Sanayi Bakanlığı Müsteşarının yanı sıra Türk ve yabancı firmalar ile bir araya  geldi.  
 
Temaslarda, Türkiye’deki iş ortamı, Türkiye-Körfez Bölgesi arasındaki  ekonomik ilişkiler, Türkiye-AB ilişkilerinin Türkiye-Körfez ilişkilerine etkisi  ile önümüzdeki dönemde hayata geçirilebilecek ortak iş birliği alanları hakkında  görüş alışverişinde bulunuldu.
  
Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaleağası, TÜSİAD'ın Pekin,  Şanghay, Washington, Brüksel, Londra, Berlin, Paris, Silikon Vadisi gibi dünyanın  önde gelen iş merkezlerinde etkin olan bir kuruluş olduğunu belirtti. Bu  bölgelerde güçlü üye ve iletişim ağlarının mevcut olduğunu aktaran Kaleağası,  şunları kaydetti:
 
"Dünyanın en önemli iş merkezlerinden biri olan Körfez Bölgesi’ndeki  mevcudiyetimizi ve etkinliğimizi de çok önemsiyoruz. Geçen sene kurduğumuz TÜSİAD  Körfez Ağı’nın çalışmalarının bir yansıması olarak ilk ziyaretimizi Bahreyn ve  Dubai’ye düzenledik. Ziyaret çerçevesinde bölgenin önde gelen iş dünyası  kuruluşları ve şirketleri ile görüştük. TÜSİAD Körfez Ağı çalışmaları ile bu  bölgedeki iş dünyasına, Türkiye’yi, Türkiye’deki yatırım ortamını ve fırsatları  daha iyi anlatmayı hedefliyoruz. Biz de bu çalışmalar sonucunda bölgenin  potansiyelini daha iyi anlayacak ve Türk iş dünyasına bu konuda yön  gösterebileceğiz. Ziyaret çerçevesinde Türkiye’nin AB ilişkilerinin önemini bir  kez daha teyit etme fırsatı bulduk. Körfez Bölgesi iş dünyasının, Türkiye  ekonomisinin dinamizmi kadar, Avrupa’ya aidiyetini ve Avrupa Birliği ile  ilişkilerini de önemsediğini gördük. Türkiye ne kadar Avrupa’nın Avrasya merkezi  olmayı başarırsa ve AB ile güçlü ilişkiler tesis ederse Körfez Bölgesi için o  kadar değerli olacaktır."


Canlı Borsa
91.926 17:15
Değişim :  -0,33% |  -301,07
Önceki Kapanış :  92.227  
En Yüksek
92.704
En Düşük
91.610
Açılış: 92.450
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Nasdaq CCO 7.021 -0,10  
Xetra DAX DAX 10.622 -1,54  
CAC 40 PX1 4.849 2,24  
IPC MXX 41.384 -1,16  
Shanghai Composite SHCOMP 2.594 0,37  
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--2205--//-//213.243.28.95--//-//0 sn-(11.12.2018 17:17:30-11.12.2018 17:17:30)