Canlı Borsa

`Spekülasyon yapana pabuç bırakmayacağız`

15.03.2019 16:11 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dolar kuru üzerinden spekülasyon yaparak kazançlarını artırmaya çalışanlara izin vermeyeceklerini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aydın'ın Nazilli ilçesindeki Uzun Çarşı'yı gezdi, esnafın taleplerini dinledi.

Burada vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Albayrak, çarşı çıkışında  parti otobüsünden vatandaşa seslendi.

Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz sonrası Türkiye'nin bekası için  kurulduğunu, aynı ruhu Aydın ve Nazilli'de de gördüğünü belirten Albayrak, 31  Mart'ta Türkiye'nin bir seçime gittiğini, bu seçimlerin hem hizmet hem ülkenin  bekası için büyük önem taşıdığını söyledi.

Cumhur İttifakı'nın özünde ve sözünde dosdoğru bir belediyecilik  anlayışı ile vatandaşın karşısına çıktığını kaydeden Bakan Albayrak, "İşte  Nazilli başkanımızın yaptığı hizmetler ortada. Bir de Aydın'a bakıyoruz, eyvah ki  eyvah. Sadece bir seçim önce 133 tane vaat veren belediye başkanı kaçını yaptı ?  Vaatlerini hayata geçirememiş bir belediyecilik var." dedi.

"Bu bir beka seçimi." diye konuşan Albayrak, Türkiye'de belediyenin  imkanlarını terör örgütleri için kullananları gördüklerini hatırlattı.

Albayrak, belediyecilik hususunun büyük önem taşıdığına işaret ederek,  "15 Temmuz gecesi milyonlarca insanımız sadece kendisi, memleketi için değil  çocuklarının da bekası için meydanlara indi. Bunun altını çizmemiz lazım.  Evlerinde, televizyon karşısında zapping yaparken 'ölü sayısını kim kazanacak'  diye izleyen belediyeciler, siyasetçiler oldu. Biz bu resmi unutmayacağız."  şeklinde konuştu.

TERÖR, DARBE GİRİŞİMİ VE EKONOMİK SALDIRILAR

Türkiye'nin bugüne kadar içeriden ve dışarıdan terör, darbe girişimi  ve ekonomik saldırılarla karşı karşıya kaldığına değinen Albayrak, "Her birinden  güçlenerek çıktık. Büyük ve güçlü Türkiye yolculuğunda çok daha güzel günler bizi  bekliyor." dedi.

Bakan Albayrak, 31 Mart akşamı Nazilli'den de Aydın'dan da Cumhur  İttifakı ile yeniden birlik ve beraberlik mesajı vereceklerini söyledi.

Türkiye'de döviz kurları üzerinden spekülasyon yaratmaya çalışanların  olduğunu dile getiren Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"(Dolar 6,8,10,15 lira olacak) diyenler, spekülasyon yapanlar oldu.  Araştırdık, sorduk kim çıktı biliyor musunuz? Ağustos, eylül ayında 'dolar  8,10,15 lira olacak' spekülasyonu ile paralarını bozdurup kısa yoldan kar etmek  isteyenler... Şimdi vah vah, bir terör olsa da, dolar patlasa da ülke batsa da  ben zengin olsam diyenler... Bunlara pabuç bırakmayacağız arkadaşlar."


Canlı Borsa
100.339 18:05
Değişim :  -1,56% |  -1.591,30
Önceki Kapanış :  101.930  
En Yüksek
102.142
En Düşük
100.031
Açılış: 102.097
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Dow Jones DJIC 27.095 -0,19  
Nasdaq CCO 8.183 0,07  
Xetra DAX DAX 12.458 0,55  
Shanghai Composite SHCOMP 2.999 0,46  
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--129--//-//192.168.116.195--//-//0 sn-(20.09.2019 02:15:17-20.09.2019 02:15:17)