Canlı Borsa

ANKA`lar Malezya yolunda

16.04.2018 13:53 Malezya`nın İHA tedarikine yönelik, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ ile Malezya`nın önde gelen savunma ve havacılık şirketi DEFTECH arasında "belge değişim töreni" gerçekleştirildi. IDEF`te imzalanan iş birliği anlaşmasının ardından atılan bu adımla ANKA ihracatı yolunda güven tazeleyen iki şirket, tedarike ilişkin güçlü bir mesaj verdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI), insansız  hava aracı ANKA'nın Malezya'ya ihracatına yönelik önemli bir adım daha attı. 
 
Malezya Savunma Bakanlığının ev sahipliğinde bu yıl 16'ncısı  düzenlenen Asya Savunma Hizmetleri (DSA 2018) Fuarı,  Kuala Lumpur'da başladı.
 
Bölge ülkeleriyle bir süredir ihracat odaklı mekik diplomasisi yürüten  ve fuara güçlü katılım gösteren TAI, başta ANKA olmak üzere, T129 ATAK  Helikopteri, T625 Helikopteri, HÜRKUŞ, Milli Muharip Uçak gibi platform ve  projelerini tanıtıyor.
 
Fuarda TAI'yi Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Altıntaş, Burhanettin  Aktı, İHA Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldız, Kurumsal Pazarlama ve  İletişim Başkanı Tamer Özmen temsil ediyor.
 
Fuarın ilk gününde yapılan görüşmelerde özellikle ANKA ön plana çıktı.
 
Malezya Başbakanı Necip Rezak da TAI'nin standını ziyaret ederek, İHA  tedarikine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Rezak, TAI'nin diğer ürünlerine  ilişkin de bilgiler aldı.
 
Fuarda, Malezya'nın İHA tedarikine yönelik, TAI ile Malezya’nın önde  gelen savunma ve havacılık şirketi DEFTECH arasında "belge değişim töreni"  gerçekleştirildi.
 
Malezya'nın İHA sistemleri ihtiyacının karşılanmasına yönelik geçen  yıl Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF) iş birliği anlaşması imzalayan  şirketler, böylece ANKA ihracatı yolunda güven tazeledi, tedarike ilişkin güçlü  bir mesaj verdi. Bu gelişmeyle Malezya'ya ANKA ihracatı konusunda yeni bir adım  atılmış oldu.
 
ANKA'larla Malezya dışında bölgede Endonezya, Singapur gibi ülkeler de  ilgileniyor.
 
Halen çeşitli konfigürasyonlardaki toplam 12 ANKA, Türkiye'de güvenlik  güçlerine hizmet veriyor.


Canlı Borsa
102.586 17:09
Değişim :  -0,70% |  -724,17
Önceki Kapanış :  103.310  
En Yüksek
104.248
En Düşük
102.534
Açılış: 103.836
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Xetra DAX DAX 11.604 -1,57  
IPC MXX 43.156 1,83  
Shanghai Composite SHCOMP 3.101 0,35  
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--130--//-//192.168.116.192--//-//0 sn-(21.03.2019 17:26:43-21.03.2019 17:26:43)