Canlı Borsa

Trump: Çin`le anlaşmaya hazır değiliz

10.08.2019 10:32 ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Çin`le ticari müzakereleri sürdürdüğünü ancak anlaşmaya henüz hazır olmadığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, New York'a hareketinden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.

Çin'le açık bir diyalog yürüttüklerini ifade eden Trump, müzakerelerin  planlandığı gibi eylülde yapılıp yapılmayacağını göreceklerini belirtti.

Çin'e getirdikleri ilave gümrük vergilerinin ekonomik karşılığının  Amerikan vergi mükellefleri tarafından değil Çin tarafından ödendiğini savunan  Trump, Pekin'in kendi parasının değerini baskılayarak, piyasaya çok miktarda para  pompaladığını söyledi.

Trump, "Çin'le konuşuyoruz ve çok iyi geçiniyoruz, ancak anlaşma  yapmaya şu anda hazır değiliz. Çin bir şeyler yapmak istiyor ama ben henüz  yapmaya hazır değilim." şeklinde konuştu.

Trump ayrıca, ABD'li firmaların Çinli bilişim devi Huawei ile  çalışmayacağını belirterek, "Huawei ile iş yapmayacağız, bu konuda gerçekten  kararımı verdim." ifadesini kullandı.

ABD Hazine Bakanlığı, önceki gün yaptığı açıklamayla Çin'i "döviz  manipülatörü" olarak ilan etmişti. Çin ve ABD'nin bir yılı aşkın süredir  yürüttüğü müzakerelerin 11'incisi mayıs başında ABD'de yapılmıştı. Çin'in  başmüzakerecisi Başbakan Yardımcısı Liu Hı, ABD'deki müzakerelerden eli boş  dönmüştü.

KİM JONG-UN'DAN YENİ MEKTUP

Öte yandan Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan yeni bir mektup  aldığını açıkladı.

Kim'in mektubu için "Çok olumlu bir mektuptu." ifadesini kullanan  Trump, "Sanıyorum yeniden bir görüşme yapacağız. 3 sayfalık, baştan sona çok  güzel bir mektup gönderdi." değerlendirmesini yaptı.

Haziran sonunda ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim, Kuzey ve  Güney Kore arasında bulunan "silahsızlandırılmış bölge"de buluşmuştu. Trump,  sınırın Kuzey Kore tarafına geçerek bu ülke topraklarına adım atan ilk ABD  başkanı olmuştu.

Canlı Borsa
1.106 11:29
Değişim :  -0,37% |  -4,06
Önceki Kapanış :  1.110  
En Yüksek
1.119
En Düşük
1.096
Açılış: 1.115
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Dow Jones DJIC 27.687 -0,38  
Nasdaq CCO 10.783 -1,69  
Xetra DAX DAX 12.947 2,04  
IPC MXX 38.704 1,08  
Shanghai Composite SHCOMP 3.319 -0,63  
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--462--//-//192.168.116.192--//-//0 sn-(12.08.2020 11:46:41-12.08.2020 11:46:41)