Canlı Borsa

Türk ve yabancı öğrenciler MÜSİAD Türk Odası`nda buluşacak

19.04.2019 13:32 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türk Odası`nın tüm dünyada sevgi bağıyla kurulan köklü ilişkileri daha da geliştirebilmek adına atılmış bir adım olduğunu belirterek, "Burası dünyanın farklı bölgelerinden gelerek ülkemizde öğrenim gören öğrencilerin bir buluşma noktası olacak" ifadesini kullandı.

MÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, MÜSİAD ve İstanbul Üniversitesi ortaklığında düzenlenen "Türk Odası"nın açılış töreni, MÜSİAD Genel Başkanı  Abdurrahman Kaan, İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Recep Güloğlu ve  yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaan, açılışı gerçekleştirilen Türk  Odası'nın yabancı uyruklu öğrencilerin buluşma yeri olacağını belirtti.

MÜSİAD olarak yeryüzünde sevginin kucağında büyüyen her insana temas  etmeye çalışan bir yapı olduklarına dikkati çeken Kaan, "Dil, din, ırk ayrımı  yapmadan, insanlığın temel değerlerinde buluşmak, birlikte yol almak için bizler  için yeterli oluyor. Dünyanın 93 ülkesinde, 223 noktasında faaliyet gösteren bir  STK'nın bunu sağlayabilmesi mümkün mü? Evet, mümkün değerli misafirler. Bunu  gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz  Türk Odası da bizlerin tüm dünyada sevgi bağıyla kurduğu köklü ilişkileri, daha  da geliştirebilmek adına atılmış bir adımdır. Burası, dünyanın farklı  bölgelerinden gelerek ülkemizde öğrenim gören öğrencilerin bir buluşma noktası  olacak." ifadelerini kullandı.

"ÖĞRENCİLER KENDİ ÜLKELERİYLE TÜRKİYE ARASINDA KÖPRÜ KURACAK"

Kaan, MÜSİAD olarak öğrencilerin, mezuniyet sonrası iş yaşamına uyum  sağlaması adına çalıştıklarını belirterek şunları kaydetti:

"Sivil toplum kuruluşları, resmi kurumların nüfuz alanının kısıtlı  kaldığı birçok alanda devreye girerek, önemli bir boşluğu dolduran gönüllü  yapılardır. Bu yapılar, özellikle bürokrasinin, işleyişi ağırlaştırdığı alanlarda  kıymetli birer anahtar görevi görürler. Gönüllü olarak hizmet veren her bir  birey, bu yapıların devamlılığı için en büyük hazinedir. Biz MÜSİAD olarak,  öğrencilerimize farklı konularda eğitimler verirken, çeşitli çalışmalarda da  onlara yer vereceğiz.

Böylece, bir yandan onları iş yaşamına hazırlarken, diğer yandan da  kendi geleceklerine yönelik gelişimlerini sürdürmelerine katkı sunmuş olacağız.  Burada, projeyi özel kılan bir noktayı da özellikle vurgulamak istiyorum:  Öğrenciler, değerli akademik kadromuzun ve MÜSİAD’ın profesyonel ekibinin  yönlendirmesiyle birlikte çeşitli kazanımlara ulaşırken, kendi ülkeleri ile  Türkiye arasında da önemli bir köprü kurmuş olacaklar. Belirli bir bilgi birikimi  ve tecrübeye ulaşan gençlerimiz, bu süreçte ülkelerinin ticari, ekonomik ve  sosyal yapısıyla ilgili bizlere rehberlik ederek bunu başaracaklar.”

İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Recep Güloğlu da  MÜSİAD’ı sadece bir iş dünyası temsilcisi olarak değil, ruh ve gönül dünyası  temsilcisi olarak da gördüklerini belirtti.

Güloğlu, "Kendilerine ülkemize yaptıkları ve yapacakları her şey için  müteşekkiriz. İstanbul Üniversitesi olarak devletimizin, YÖK’ün uluslararasılaşma  çabalarına katkı sağlamak için biz de elimizden gelen her türlü çabayı  gösteriyoruz. İyilik için yapılan her şey,hem bu hem de öteki dünyada karşılık  görecektir. Yaptığınız ve yapacağınız hepinize İstanbul Üniversitesi adına  teşekkür ederim." değerlendirmesinde bulundu.


Canlı Borsa
86.072 18:05
Değişim :  1,74% |  1.476,12
Önceki Kapanış :  84.596  
En Yüksek
86.496
En Düşük
84.986
Açılış: 84.989
Döviz Çevirici
 Alış      Satış
değiştir
Hisse Senedi Ayırıcı
Hisse senetlerini farklı kriterlere göre aramak için ayırıcıyı kullanın
Min Maks
Sermaye ('000 olarak)
Fiyat/Kazanç oranı
Daha Fazla Arama Kriteri
Dow Jones DJIC 25.490 -1,11  
Nasdaq CCO 7.628 -1,58  
Xetra DAX DAX 12.011 0,49  
Shanghai Composite SHCOMP 2.853 0,02  
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Copyright 2014 ©
Yasal Uyarı Notu

© BİST Verileri Foreks tarafından 15 dakika gecikmeli sağlanmaktadır.
BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'e ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir.

Veri Sağlayıcı Uyarı Notu

*(Veriler FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır)

Foreks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. BIST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki perfomansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BIST sorumlu değildir.

* Uluslarası döviz piyasası kuru
--264--//-//192.168.116.193--//-//0 sn-(25.05.2019 20:27:18-25.05.2019 20:27:18)